Kaip žmones paskatinti užsisakyti naujienas

Kaip žmones paskatinti užsisakyti naujienas

Kiekvienai internetinei parduotuvei ar daugumai kitų tinklalapių būtina suformuoti savą lankytojų ratą, nes nieko nėra geriau už nuolatinius ištikimus klientus. Elektroniniai laiškai puikus kelias lankytojus pakviesti pas save, tačiau žmonės, pavargę nuo spamo (brukalų), ne taip lengvai dalina savo pašto adresus.

Bet kuris save gerbiantis konsultantas pasakys, kad tokie lankytojai dar svarbesni palyginti mažiems tinklalapiams ar parduotuvėms, nes naivu tikėtis, kad, kartą radę jūsų svetainę internete, dauguma žmonių po kelių savaičių ar mėnesio prisimins domeną ir užsuks pas jus pasižiūrėti, ar nepapildėte asortimento. Liūdnas, tačiau realesnis variantas, kad lankytojai, kurie galėtų tapti pirkėjais, tiesiog pamirš internetinio adreso pavadinimą ir kai jiems vėl reikės konkrečios prekės ją mėgins rasti ne pas jus, o tiesiog įvesdami daikto ar paslaugos pavadinimą google.lt paieškos laukelyje. Arba eis į svetaines, kurios turi pakankamai lėšų reklamai. Vienas iš patikimų kelių išlaikyti potencialius pirkėjus – paskatinti juos užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Kuo skiriasi elektroninis marketingas nuo banalaus spamo (brukalų).

spamasEsminis šių metodų skirtumas, kad naujienas iš tinklalapio žmonės užsisako savo noru, dėl to susidomėjimas jomis didesnis nei aklai siunciamais laiškais. Antras skirtumas, kuris taip pat vertas dėmesio, – siųsdami naujienlaiškius nerizikuojate gauti baudos, nes žmonės šiuos laiškus gauti sutiko savo noru. Skirtingai nuo spamo.


Taip pat skaitykite: Ar jūsų įmonės svetainė tinkamai parengta?


Norėdami, kad kuo daugiau žmonių pageidautų skaityti jūsų laiškus, pradėkite nuo pirmo savo tinklalapio puslapio jau ten, pageidautina gerai matomoje vietoje, o ne atokiame kamputyje, turi būti patalpintas skydelis, vedantis į formą, kurią užpildęs – standartinėse RSS sistemose užtenka vardo ir elektroninio pašto adreso – žmogus suiktų gauti laiškus.

Tas pats skydelis turi “suktis” visuose svetainės puslapiuose, nes niekas negali atspėti, kuriuo momentu lankytojas nuspręs, kad jam reikia užpildyti anketą ir gauti pasiūlymus apie naujas prekes bei akcijas,

Jei internetinėje parduotuvėje rašote blogą, nepamirškite ir galimybės užsisakyti pranešimus apie naujus rašinius. Praktika rodo, kad kai žmogus randa ką paskaityti, ne tik prekių aprašymus, jis tokią eparduotuvę vertina “šilčiau” ir lengviau sutinka jai patikėti savo elektroninio pašto adresą.

Pirkinio apmokėjimo puslapis

Čia galima pirkėjui gudriai pasiūlyti užsisakyti naujienas apie akcijas ir nuolaidas. Svarbiausia, po to nepamiršti vykdyti savo pažadus.

Informacija apie naujienlaiškius jūsų elektroniniuose laiškuose

Su klientais ir partneriais vis tiek tenka susirašinėti. Verta į laiško formą įtraukti ir aprašą kaip užsisakyti naujienlaiškį.

Kai rašote naujienlaiškį, (kalbame apie naujienlaiškį, kurį gaus naujienas užsisakę žmonės, ne apie dalykinę korepondenciją) įterpkite, jei leidžia techninės galimybės, ir banalų mygtuką “Persiųsti draugui”. Žmonės mėgsta pasitarti dėl planų su draugais ir jiems tai bus puiki galimybė nesunkiai bičiuliams išsiuntinėti nuorodą į jūsų puslapį.

Nepamirškite ant savo vizitinės kortelės užrašyti ne tik tinklalapio pavadinimą, bet ir paprastą adresą, kuriuo galima užsisakyti naujienas.

Kai parduodate prekę, siųsdami ją klientui pridėkite ir informacinį – reklaminį lapelį apie savo internetinę parduotuvę, kuriame aiškiai išdėstykite, kaip užsisakyti naujienas apie prekes ir akcijas.

Pagaliau paskutinis, bendražmogiškas, pastebėjimas – naujienlaiškiais nepiktnaudžiaukite. Žmogus kasdien nei internetu, nei prekybos centre, neperka šlepečių ar aksesuarų. Nesiųskite kelių naujienlaiškių per dieną. Potencialius lankytojus tai tik erzins, o jūsų laiškai bus žymimi kaip spamas (brukalai). Geriau rašykite, kai turite tikrai vertų dėmesio prekių, kai atnaujinate asortimentą ar taikote nuolaidas.