Kaip sugalvoti verslo idėją?

Kaip sugalvoti verslo idėją?

Artėjant naujiems metams rekomenduojame persvarstyti, kaip praėjo 2021-ieji. Vieniems jie gali būti labai džiaugsmingi kai tuo tarpu kitiems kiek liūdnesni. Bet kuriuo atveju viską pakeisti galime kiekvienas iš mūsų tik reikia nuoširdaus noro. Jeigu jau ilgą laiko tarpą svajojate apie nuosavą verslą, tačiau vis nedrįstate jo pradėti, galbūt iš naujo atkeliaujantys metai yra geras stimulas kažką keisti?

Visgi, pradėti savo verslą nėra labai paprasta, kadangi reikia sugalvoti idėją, kuri galėtų būti pelninga. Kol vieniems kyla genialios mintys paprasčiausiai būnant namuose, tuo tarpu kiti jos ieško intensyviai.

Kas Jums nepatinka?

Daugelis verslininkų teigia, kad sukūrė naują paslaugą arba produktą būtent toje nišoje, kuri juos erzino. Paprasčiausiai jie ieškojo galimybių, kaip galima ją paįvairinti, sukurti ką nors patogesnio ir paprastesnio. Šiuo atveju pasiteisino tai, kad nepatinkančios nišos problemos buvo išspręstos. Jeigu pykstate, kad šampanas visada šauna – sugalvokite, kaip galima padaryti, kad jis būtų gražiai atsukamas. Neveltui sakoma, kad genialumas slypi paprastume.

Ieškokite naujų nišų.

Tai gana alinantis darbas, tačiau pastarasis gali užtikrinti, kad tai, ką atrasite bus vertinga. Peržiūrėkite konkrečios sferos nišas, įvertinkite, ką siūlo žmonės. Pagal tai pagalvokite, ko jie iki šiol dar nepasiūlė ir užpildykite tai savo genialia idėja. Idėjos įgyvendinimui nebūtina kurti iškart didelį koncerną ar pnš – pasibandymui galima išsiimti tiesiog individualios veiklos pažymą arba jeigu reikia juridinio vieneto, tada visai geras sprendimas yra mažosios bendrijos steigimas.

Kartais naujas produktas gali būti smulkmena. Štai asmuo kažkada sukūrė gitaros mediatorių, kurio forma kaip kaukolės. Smulkmena, tačiau iš to jis uždirbo milijonus, kadangi pasaulio asmenys to norėjo.

Pritaikykite savo gebėjimus netradicinėje srityje.

Įdėja versle

Paprasčiausiai kiekvienas žmogus turi konkrečius gebėjimus, kurie pritaikomi gyvenime siekiant užsidirbti. Jeigu esate labai puikus konditeris, žinote daug desertų receptų, tai reiškia, kad mokate derinti produktus ir tuo pačiu turite menininko gyslelę kurti „skanų maistą“. Galima šį gebėjimą pritaikyti visai kitai sferai. Gal gebate kurti dizainą gaminiams iš medžio ar panašiai. Svarbiausia žiūrėti plačiai ir drąsiai priimti naujas galimybes.

Įvertinkite inovacijų poreikį.

Jeigu IT srityje inovacijos labai sparčiai žengia į priekį, tai kitose srityse viskas vyksta kur kas lėčiau. Ir tai yra blogai, kadangi žmonės tikrai ištroškę naujovių. Tai reiškia, kad labai naudinga yra atrasti sritį, kurioje trūksta naujovių ir sugalvoti sferą, kuri gali būti naudinga.

Sugalvokite pigesnę alternatyvą.

Lietuvoje neabejotinai iškilti pavyks tokiu atveju, jeigu konkretų produktą arba konkrečią prekę pasiūlysite mažesnėmis kainomis nei yra iki šiol. Žinoma, reikia sugalvoti ir kaip investuojant mažiau pinigų galima gauti tą patį rezultatą.

Bendraukite su žmonėmis.

Dažniausiai genialiausios idėjos yra labai paprastos ir akivaizdžios. Jeigu svarstote, koks naujas verslas būtų sėkmingas – paprasčiausiai pasiklauskite artimųjų, kokių paslaugų arba kokių daiktų jiems reikia, kad tai gebėtų palengvinti jų gyvenimą. Daugelis pasakys smulkmenas, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodys labai nereikšmingos, tačiau būtent tai ir yra niša, kuri gali būti pelninga.