Kaip parduoti savo produktus dideliems prekybos tinklams

Darbas su didžiaisiais prekybos tinklais kompanijoms dažnai padeda išaugti iki sekančio lygio, bet šių santykių formavimas ganėtinai rizikingas. Girdėjome ne vieną siaubo istoriją, kaip bandymas daryti verslą su stambiais mažmenininkais baigėsi pradedančiųjų bankrotu, ypač kai verslininkai, prieš suformuojant tokius santykius, nesugebėdavo atlikti nuodugnios išlaidų ir pardavimų analizės.

Atlikus viską teisingai, sėkmingi partnerystės santykiai su prekybos tinklu neišvengiamai atsipirks ateityje. Nėra jokių abejonių, kad darbas su dideliais mažmenos tinklais padės išauginti Jūsų verslą. Produktai bus prieinami žymiai didesniam kiekiui klientų, užtikrinant tiek interneto, tiek lentynų erdves bei galimybę pademonstruoti investitoriams prekybos bei distribucijos duomenis.
Produkto pardavimas dideliam mažmenininkui labai skiriasi nuo pardavimo smulkiai kompanijai. Tai nėra paprastas procesas, kai tiesiog susitari ir viskas.

Pirmiau turite atlikti namų darbus ir įtvirtinti savo kompaniją kaip sėkmingai vykdančią esamus pardavimus. Taip pat turite pasirūpinti pajėgumais ir resursais,  kurie užtikrins greitą augimą, ateisiantį kartu su stambiu partneriu.

Kai tik būsite tikri, jog Jūsų produktas paruoštasmasinei gamybai, sekite šiais patarimais ir pasieksite svarbų susitarimą su solidžiais pirkėjais:

1. Dalyvaukite parodose

Mažmeninės prekybos tinklo pirkėjai dalyvauja konkrečių industrijos rūšių parodose su tikslu rasti naujus, potencialius tiekėjus. Demonstravimas savo produktų tokiose parodose suteiks vertingą pradinį grįžtamajį ryšį ir puikias pažinčių užmezgimo galimybes su mažmenininkų tinklais bei kitais pardavėjais.

2. Pradėkite nuo mažo.

Prieš bandydami turėti reikalų su didesnėmis institucijomis, pradėkite nuo mažo (ir greičiausiai lokalaus) prekybos tinklo.
Tai leidžia vienu metu išleisti ir ištobulinti savo produktą su santykinai mažesniu biudžetu. Liekant mažu ir vietiniu taip pat didina jūsų šansus susitikti su tinklo savininkais ir “atkalti” asmeninius santykius su jais. Jūsų pusėje esant savininkui, įgysite neįkainojamą įžvalgą ir patarimus tiesiai iš šaltinio.

3. Dirbkite su duomenimis

Skaičiai mažmeninėje prekyboje yra viskas – pirkėjai neabejotinai klausinės Jusų duomenų, pavyzdžiui, parduotų per savaitę vienetų ir grąžinimų skaičiaus, pelno maržos ir pardavimų,lyginant su konkurentais, skaičiaus. Žinokite savo kompanijos bei konkurentų duomenis, savo tikslinę rinką ir būkite pasirengę tai panaudoti savo pranašumui įtvirtinti.

4. Bendraukite teisingai

Mažmenininkai paprastai svarsto naujų produktų pirkimus tik kartą ar du per metus. Kai sužinojote, jog jie pasiruošę verslui, bendravimo  su jais būdas gali turėti didžiulę įtaką rezultatui. Planuodami susitikimus, naudokite šį paprastą metodą: siųskite trumpą, konkretų save pristatntį laišką pirkėjui. Įtraukite svetainės nuorodą, kur glaustai rodoma visa galinti prireikti informacija. Laiško pabaigoje tiesiog paprašykite laiko susitikti ir konkrečiau aptarti savo siūlomą produktą.

5. Pristatyk save ir savo produktus teisingai

Kai užsitikrinsite asmeninį susitikimą, greičiausiai pirkėjo įtikinimui turėsite mažiau nei 30 minučių. Norėdami padaryti kuo geresnį įspūdį, pademonstruokite PowerPoint skaidres, būtinai aiškias, lengvai įskaitomas, turinčias ne daugiau kaip penkis punktus, kurių kiekvienas parodys, kodėl jūsų produktas bus perkamas.. Skaidrės taip pat turėtų parodyti Jūsų įmonės esmę –  pasiekimus, produkto istoriją bei distribucijos planą ir bet kokį nušvietimą spaudoje.

Nepanikuokite ir nesijauskite atstumti, jei prireiks mėnesių, iki susitarsite dėl pirmo susitikimo (ir nesuskaičiuojamų vėlesnių), kad sustyguoti visus reikalus. Bendradarbiavimas su stambiu partneriu yra rimtas reikalas ir be intensyvių derybų susitarti vargu ar pavyks.